Primárna prevencia

Sekundárna prevencia

Terapia v nemocnici

Terciálna prevencia

GCalendar Overview

Apríl 2018
Po Ut St Št Pia So Ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Ciele zdravotna-prevencia.com


Priemerný vek ľudí se predlžuje čoraz viac.  Zdá sa, že v Európe si medicína  poradila s veľkou väčšinou infekčných chorôb a ak do hry v najbližších desaťročiach nezasiahnu prírodné katastrofy alebo vojny, ľudia budú čoraz viac zomierať a trpieť na choroby vznikajúce postupne v priebehu desaťročí. Takými sú napr. nádory, ochorenia srdcovocievne, osteoporóza, diabetes II, typu a veľa ďalších. Invazívna liečba zahrňujúca často operácie, použitie najmodernejších diagnostických metód a liekov je finančne veľmi náročná. V čase negatívneho demografického vývoja spoločnosti a stúpajúcich výdajov na zdravotníctvo  sa zdravotná prevencia javí byť jediným ekonomicky únosným riešením danej situácie. Cieľom tejto stránky bude zaoberať sa rôznymi formami prevencie. Budem rád, keď aj vy prispejete svojimi názormi a skúsenosťami ako si udržať a zlepsiť svoje zdravie.

Existujú tri hlavné faktory, ktoré sú v  "našich zemepisných šírkach" zodpovedné za veľkú časť ochorení a ktoré môže človek ovplyvniť...

Nezdravá strava, nedostatok pohybu a fajčenie.  Prototypom človeka, ktorý by mal navštíviť stránku so zameraním na zdravotnú prevenciu je teda obézny alkoholik, fajčiar a človek, ktorý nikdy nešportoval.  Realita však bude zrejme iná,  a takýto človek vačšinou nepoužívajúci internet, asi na podobnú stránku nikdy nezablúdi. Spomínané nosné témy by bola asi chyba vynechať, preto vynechané nebudú, ale nebudú ani tvoriť gro tejto stránky. Myslím, že v dnešnej dobe už nespočíva problém v pochopení  dôležitosti spomínaných troch faktorov, ktorú priemerne inteligentný človek chápe, ale skôr v implementácii do každodenného života, čo si vyžaduje určité úsilie a financie každého jednotlivca. Na týchto stránkach sa budem venovať teda nielen primárnej prevencii, ale i sekundárnej prevencii za pomoci zdravotného systému,  ktorá taktiež má svoj obrovský potenciál. Všeobecne  teda všetkým chorobám, ktorým je nejakým spôsobom možné predchádzať.

 

 
You must have Flash Player installed in order to see this player.

Odkazy

http://